Rezonans magnetyczny i zmiana ogniskowa w wątrobie

W badaniu rezonansem magnetycznym zostala wykryta zmiana ogniskowa w watrobie o wielkosci 14×11mm.Badanie bylo przeprowadzone bez kontrastu.W opisie naczyniak?Dwa miesiace pozniej mialem tomografie komputerowa z kontrastem w ktorej nie bylo widac tej zmiany.Dodam fo tego ze mialem robione kilkokrotnie usg na ktorych poza stluszczeniem watroby nic nie bylo.Jak to mozliwe?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli to naczyniak to możliwe jest wyczekiwanie przy zastosowaniu się do zaleceń lekarza oraz okresowym monitorowaniem zmiany. Zmiana jest dość mała stąd możliwe iż nie było jej widać we wcześniejszych badaniach.