Rezonans magnetyczny kolana 24-latka
proszę o interpretację mojego wyniku rezonansu prawego kolana: Otrzymane obrazy wskazują wewnętrzne drobne pęknięcia w obrębie tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej, a w sekwencji STIR niezbyt nasilone rozlane obszary podwyższonego sygnału w obrębie nasad kości udowej i piszczelowej. Obraz może odpowiadać zmianom przeciążeniowym. Pozostałe części obu łąkotek, układ więzadłowy oraz chrząstka stawowa- w granicach normy.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opis badania nie wskazuje na bardzo zaawansowane zmiany, mogące zagrażać funkcji kolana. Oczywiście na obecną chwilę zalecane jest odciążanie kolana oraz o ile to możliwe używanie stabilizatora.