Rezonans magnetyczny kręgosłupa 56-latki
. MR kręgosłupa l. Guzki Schmorola na krawedzich trzonów L1 do L5. Naczyniak trzonu Th12 10mm. Ogniska stłuszczenia szpiku trzonów lędż. i krzyż. do 9mm.Dehydracja od L1 do S1.Na poziomie L4-L5 widoczna obustronna przepuklina krążka międzykręgowego/do zachyłków/ uciska odpowiednie korzenie nerwowe.Na poziomie L5-S1 widoczna centralana przepuklina krążka międzykręgowego uciska worek oponowy.Zmiany zwyrodniniowe w stawach międzykr. od L1doS1 i przerost wiązadeł żółtych L3 -S1.

KOBIETA, 56 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.