Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 7 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rezonans magnetyczny kręgosłupa a dyskopatia

Proszę o zdiagnozowanie wyniku rezonansu Na poziomie L5/S1 stwierdza się centralną ekstruzję krążka międzykręgowego, wielkościokoło 12.2 mm, powodującą dość znaczny ucisk korzeni lewego nerwu rdzeniowego przedwejściem do zachyłka. Kanał kręgowy na tym poziomie zwężony w wymiarze AP do około5.2 mm. Nie można wykluczyć również niewielkiego ucisku korzeni prawego nerwurdzeniowego.Innych cech dyskopatii w zobrazowanym odcinku nie stwierdza się.Rdzeń kręgowy i stożek jednorodne, bez zmian ogniskowych
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Na podstawie opisu mogę powiedzieć iż mamy do czynienia z zaawansowanym stanem zwyrodnieniowym kręgosłupa. Zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe oraz drętwienia i zaburzenia czucia na kończynach dolnych. Warto z wynikiem udać się do neurochirurga. Możliwe iż konieczny będzie zabieg operacyjny.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy