Rezonans magnetyczny kręgosłupa a dyskopatia

Proszę o zdiagnozowanie wyniku rezonansu Na poziomie L5/S1 stwierdza się centralną ekstruzję krążka międzykręgowego, wielkościokoło 12.2 mm, powodującą dość znaczny ucisk korzeni lewego nerwu rdzeniowego przedwejściem do zachyłka. Kanał kręgowy na tym poziomie zwężony w wymiarze AP do około5.2 mm. Nie można wykluczyć również niewielkiego ucisku korzeni prawego nerwurdzeniowego.Innych cech dyskopatii w zobrazowanym odcinku nie stwierdza się.Rdzeń kręgowy i stożek jednorodne, bez zmian ogniskowych
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Na podstawie opisu mogę powiedzieć iż mamy do czynienia z zaawansowanym stanem zwyrodnieniowym kręgosłupa. Zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe oraz drętwienia i zaburzenia czucia na kończynach dolnych. Warto z wynikiem udać się do neurochirurga. Możliwe iż konieczny będzie zabieg operacyjny.