Rezonans magnetyczny kręgosłupa a operacja u 38-latki
Witam, wynik MRI wykazal odwrócenie fizjologicznej lordozy kręgosłupa szyjnego o znaczącej dyskopatii w prawym c4/5 segmencie i łagodna przepukline w prawym segmencie c5/6 Istnieje łagodne wybrzuszenie dysku w segmencie L5/S1 w kręgosłupie lędźwiowym i niektóre okołonerwowe torbiele widać w obszarze piersiowym oraz w krzyżowych korzeniach nerwowych. Prosze o porade, czy to powinno byc zoperowane czy tez da sie leczyc i nie jest to jeszcze powazne. Dziekuje.

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon