Rezonans magnetyczny kręgosłupa i blokowanie nóg
10.10.2011 robiłam MR, gdzie stwierdzono: zwęrzenie przestrz międzykręgowej L5/S1,dehydratacje, paracentralną prawostronną protuzję krążka międzykr. z wpuklaniem się się krążka do kanału kręg na gł. 5mm z uciskiem worka oponowego oraz korzenia nerw S1 po str prawej. Już wiem czemu mi blokuje nogi, unikam dzwigania i rozciągania szczególnie tej części kręgosłupa. Mam 45 lat, pracuję i staram się normalnie funkcjonować. Co mogę zrobić, by było lepiej? Basen?Ćwiczenia? Zabiegi? Pozdrawiam Dorota

KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Zabieg operacyjny w tej sytuacji najprawdopodobniej może okazać się koniecznością. Proponuję kontakt z neurochirurgiem.