Rezonans magnetyczny kręgosłupa i kręgozmyk u 52-latki
prosze o odczytanie mojego wyniku rezonansu kregozmyk pszedni l 4 l 5 z pszemieszczeniem trzonow kregowych okolo 9 mil nastepstwem jest znieksztalcenie worka oponowego oraz obustronne zwezenie otworow miedzy kregowych korzen rdzeniowy wyraznie ucisniety zmiany zwyrodnieniowe trzonow kregowych l 4 i l 5 w postaci nierownosci plytek granicznych osteofitow krawedzi oraz przeciazeniowego stluszczenia szpiku

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon