Rezonans magnetyczny kręgosłupa u 49-latki
Witam , mój wynik rezonansu kregosłupa lędzwiowego wykazał zniesienie fizjologicznej lordozy w odcinku lędźwiowym, oraz w obrazach T-2 zaleznych obnizony poziom sygnału z tarcz międzykręgowych l-4L-5 i L-5-S-1 z zachowaniem ich wyspokosci jako wyraz dehydratacji. Czy to coś droźnego ?

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon