Rezonans magnetyczny po operacji kręgosłupa
WITAM JESTEM PO OPERACJI KREGOSLUPA C5C6.OBECNY REZONANS:NA TYM POZIOMIE DROBNE ODCZYNY KOSTNE GLOWNIE TRZONU C6 ZWEZAJA ŚWIATŁO KANAŁU KREG.BEZ UCISKU NA RDZEŃ KREG.NA POZIOMIE C4/C5MASYWNA TYLNA I PRAWOBOCZNA PRZEPUKLINA KRĄŻKA M/K Z UCISKIEM RDZENIA KRĘG.-PROGRESJA.NA WYS.CCC6/C7 TYLNA ZBACZAJĄCA W LEWO WYPUKLINA KRĄŻKA M/K Z UCISKIEM NA LEWY NERW RDZENIOWY C6.CZY MOŻNA TO WYLECZYĆ NP.METODĄ MCKENZY ALBO MASAŻAMI CZY TRZEBA OPEROWAĆ? IWONA.DZIĘKUJĘ.

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.