Rezonans magnetyczny stawu skokowego

bylem na badaniu rezonansu stawu skokowego wyszło ze mam Czesciowe uszkodzenie więzadeł piszczelowo strzałkowych jak to rozumieć co dalej

Częściowe uszkodzenie więzadeł stawu skokowego , jak mniemam po urazie wymaga oceny czynnościowej odnoście stabilności stawu- takiej oceny może dokonać każdy lekarz ortopeda.
Najczęściej zaleca się rehabilitację.Jeżeli ona nie przynosi efektu można rozważyć ew. artroskopię , uwzględniając oczywiście stopień nie stabilności ,czas jaki minął od urazu, ewentualne inne uszkodzenia lub choroby, nasilenie dolegliwości bólowych ,oczekiwania pacjenta itp.