Rezonans magnetyczny w 8 miesiącu ciąży i mikrogruczolak przysadki mózgowej

Witam.. Jestem w 23 tygodniu ciazy, w tamtym roku stwierdzono u mnie mikrogruczolaka przysadki mozgowej ( przy tym mlekotok) W tej chwili nasilily mi sie bole glowy, i nieraz mam zaburzenia widzenia.. Lekarz gin. martwi sie co do rozwiazania, czy jest to wskazanie do cesarskiego ciecia? Bylam tez u Pani neurolog, ona stwierdzila ze trzeba powtorzyc rezonas w 8 miesiacu ciazy. Czy jest to bezpieczne dla dziecka? Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Witaminy w ciąży

Radzę unikać rezonansu, ale decyzję podejmuje neurolog prowadzący. Nie wiem, jakiej jest on wielkości. Można ocenić tylko pole widzenia pod kątem ewentualnej progresji zmiany. Wskazania do cesarski są względne. Wszystko zależy od wielkości guza.