Rezonans odcinka lędźwiowego
rezonans docinka lędźwiowego wypuklina krążka L3-L4 modeluje worek oponowy.Dehydratacja krążków L4-L5 i L5-S1.Obniżenie przestrzeni międzykręgowej L4-L5.Niewielka przepuklina krążka L4-L5 uciska worek oponowy obustronnie, częściowo przewęża kanały nerwów i modeluje korzenie nerwów rdzeniowych.Przepuklina krążka L5-S1wypukla się do kanału kręgowego , ale ze względu na dobre warunki przestrzenne tylko częściowo przewęża kanały nerwów po lewej stronie, znacznie zwiększony kąt krzyżowy i co dalej ?
ponad rok temu
Parenting.pl
Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazuję na dość zaawansowane stadium choroby zwyrodnieniowej. Część z tych zmian może być wynikiem przeciążenia kręgosłupa. Proponowałbym rozważyć wizytę/konsultację z neurochirurgiem. Prawdopodobnie zmiany te mogą powodować dolegliwości bólowe co może być wskazaniem do zabiegu odbarczającego.