Roczna izolacja od ludzi w powodu wypadku

Mam 20 lat. Z powodu wypadku musiałam spędzić w domu cały rok, bez pracy, szkoły, straciłam znajomych, wśród krewnych, którzy ciągle się kłócą. Fizycznie wyzdrowiałam, ale psychicznie jestem wrakiem człowieka. Jakie konsekwencje może przynieść taka roczna całkowita izolacja i bezczynność?

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witam."Izolacja z powodu choroby i bezczynność" - to konsekwencje kłopotów zdrowotnych. Przed tobą powrót do poprzedniej aktywności lub poszukanie innej aktywności i zawodowej i towarzyskiej. Jeśli masz poczucie ,że " jesteś psychicznym wrakiem" zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Możliwe,że kryzys z powodu choroby będzie dobrą okazją do zmian, które wprowadzisz, prawdopodobnie już nic nie będzie takie samo. " Kryzys - czyli szansa". Powodzenia- Jadwiga Broniś.

Witam,
to jakie konsekwencji mogą się wiązać z roczną izolacją jest związane z wieloma czynnikami i nie można na to jednoznacznie odpowiedzieć. Lepiej zastanowić się co można zrobić w takiej sytuacji. Zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą i rozpoczęcie pracy nad poprawą swojego życia i samopoczucia.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl