Rodzice chcą mnie zostawić w UK. Ratunku! Co mam robić?

Mam taką nieciekawą sytuacją: mam 16 lat, w tym roku poszłabym do upragnionego LO w Kraśniku, ale moi rodzice wykręcili mało śmieszny kawał: wzięli nas na wakacje do UK i chcą tu zostawić.

Ja pragnę skończyć szkołę w Polsce! W dodatku mam tam chłopaka, który jest dla mnie naprawdę ważny, wiele dla mnie zrobił. Jedyną myślą teraz jest samobójstwo :(

16 LAT ponad rok temu

Witaj!

Warto, abyś jak najszybciej porozmawiała z rodzicami i przedstawiła im swoje stanowisko na temat dalszej edukacji. Zachęcam do tego, aby ta rozmowa była spokojna, wówczas będziesz bardziej wiarygodna dla rodziców. Proponowałabym, abyś przed rozmową spisała sobie wszystkie argumenty przeważające za tym, abyś wróciła do Polski i tutaj kontynuowała naukę.

Jeżeli napotkasz opór ze strony rodziców, zachęć ich do uzasadnienia każdego argumentu. Możesz również poprosić, aby w Polsce opiekował się Tobą, ktoś z bliskiej rodziny, np. dziadkowie. Zachęcam do tego, abyś spokojnie porozmawiała z rodzicami i poprosiła o to, aby respektowali również Twój punkt widzenia w tak ważnej decyzji.

Pozdrawiam