Rok bezowocnych starań o dziecko

Witam. Mam takie pytanko. Od pół roku z meżem staramy sie o dziecko, niestety bez efektów. Z obawy, że może coś jest nie tak, skontaktowałam się z lekarzem w celu badań kontrolnych. W 12 dniu cyklu miałam pęcherzyk w prawym jajniku o wielk.14,5mm, miałam się zgłosić za kolejne 3 dni. W 15 dc już go nie było, pękł. Pani doktor powiedziała, że dzien wcześniej musiałam mieć owulację. A w tym dniu akurat współżyliśmy ( w 14dc). Czy możliwe jest, abym zaszła w ciążę? Dotychczas nie mam żadnych objawów, dziś jest 6 dzień po owulacji. Nadmienie, że wyniki badań moje, jak i meża (badanie nasienia) wyszły prawidłowe, okres mam regularnie co 28 dni. Dzisiaj z ciekawości zrobiłam test z porannego moczu - negatywny, ale jestem dobrej myśli i sądzę, że to o wiele za wcześnie. Okres teraz mam dostać 30.11.2009.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Tak, jeszcze za wcześnie na test, ale oczywiście mogła Pani zajść w ciążę. Najlepiej będzie poczekać do spodziewanej miesiączki i jeśli się nie pojawi - wykonać test. Pół roku to jeszcze niedługi czas starań. Zwykle zaczynamy się powoli martwić dopiero po co najmniej roku regularnego współżycia bez "skutku".

Pozdrawiam i życzę powodzenia!