Rokowania na podstawie badania RTG kręgosłupa
Jakie rokowania wynikaja z tego opisu rtg. Nierowny zarys plytek granicznych kregow l3 do s1. Obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowych l3-l4, l4-l5 i l5-s1. Wyostrzenie krawedzi kregow l3 do s1. Cechy sakralizacji kregu l5. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych. Poziome ustawienie kosci krzyzowej. Mam 44 lata, mezczyzna, praca siedzaca.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.