Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rokowanie przy gruczolakoraku prostaty wg skali Gleasona 4 plus 5

Witam , u mojego taty stwierdzono gruczolakoraka prostaty wg.skali Gleasona 4 plus 5.Lekarz zalecil hormonoterapie.Mam pytanie , jak powazny jest jego stan, skala Gleansona niewiele mi mowi.
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Pytanie dla chirurga urologa, nie dla seksuologa.
Pozdrawiam. JW, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

Skala G skala g trzeba znac wszystkie szczegoly i zbadac pacienta zeby cos wiecej powiedziec (wyik PSA ,tk lub MRI scytygraia kosci wiek pacienta .Sam wynik swiadzy o wiekszym zawasowaniu choroby ala bez znajomsic rzeczy wczesniej opisanch trudno wydawaj znaczace opinie

0

Suma Gleasona 9 (4+5) wskazuje na nowotwór w najwyższej kategorii złośliwości. Na pewno wymagane jest leczenie, w którego skład wchodzić będzie hormonoterapia. Konieczna jest konsultacja z urologiem i tak jak napisał przedmówca komplet badań uzupełniających.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy