Rola opiekuna medycznego podczas przyjmowania leków przez osobę chorą i niesamodzielną

Rola opiekina medycznego podczas przyjmowania leków przez osobe chora i niesamodzilna ?

Milena Lubowicz

Należy pamiętać żeby sprawdzić czy podaje Pani właściwy lek we właściwej dawce. Poza tym formę podawania leku należy dostosować do tego w jakim stanie jest osoba i czy np. jest w stanie połknąć tabletkę czy bardziej wskazany jest syrop.
Pozdrawiam