Ropa po usunięciu torbieli żuchwy

2 lata temu mialam torbiel zuchwy (jak dobrze pamietam 2cm na 2,7cm )zostala ona w calosci usunieta i zastsowano w miejsce ubytku kosci matrial kosciotwoczy. minelo dwa lata a dalej czuje , ze wydobywa sie ropa -pojawila sie tez babel z roba .czy to moze byc powazne

tak, jak najbardziej poważne, trzeba jak najszybciej zrobić rtg-pantomogram, na którym lekarz sprawdzi, czy torbiel się nie odnowiła (czasem tak jest, gdzy pozostawi się fragment torbieli przy jej usuwaniu) i konieczna jest wizyta u specjalisty chirurga stomatologicznego lub szczekowego