Ropienie ran po samookaleczaniu

Witam Od jakiegoś czasu samookaleczam sobie żyletką sobie rękę ,jednak zaczynam się martwić ponieważ miejsca cięcia zaczęły ropieć i bardzo mnie to boli. Czy to oznacza jakąś infekcję ? proszę o szybką odpowiedz w załączniku przesyłam linka do zdj:(przed zropieniem)http://s1259.photobucket.com/user/modelarz1/media/12207640_848671321918975_841207876_n_zpspiur0qqi.jpg.html Pozdrawiam Zuzia

Dzień dobry,

Zachowania autodestrukcyjne nie należą do objawów zdrowia.
Stąd jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to namawiam na podjęcie leczenia - np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie lekarz psychiatra określi metody / formy leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).

Na pewno warto zgłosić się do psychologa. Samookaleczenia najczęściej wskazują na zaburzenia w obszarze psychicznym (np zaburzenia osobowości) i mogą być groźne dla zdrowia i życia. Warto jak najszybciej podjąc się diagnostyki i leczenia.