Ropna angina i zapalenie tarczycy u 14-latki

Moja córka ma 14 lat i od niedawna podczas choroby -ropnej anginy dostała zapalenia tarczycy, hashimoto. Bierze Euthyrox N 0,37 czyli pół tabletki 75. Przy okazji ja zrobiłam sobie przeciwciała anty TPO i anty TP obydwa wyniki wyszły ponad norme prawie o 150. TSH 3,05. Też biorę taką dawke jak córka. Czy da sie to wyleczyć, bo jeden doktor twierdzi że nie musimy brać a inny mówi że do końca zycia mamy to brac. Czy to minie? proszę o odpowiedz i jak postępować w tej chorobie z córką. Dieta?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zwykle proces zapalny tarczycy wynika z tego, że we krwi obecne są przeciwciała przeciwtarczycowe. Jest to stan przewlekły. Dieta tu nic nie pomoże.