Ropne czopy po anginie gardła

Witam, Po grypie dostałam anginę.Na migdałkach pojawiły się ropne czopy(po raz pierwszy).Zażywałam antybiotyki-Augmentin i 6 tabl.Sumamed.Ropa z trudem ale powoli zaczęła znikać,chociaż jeden z migdałów jest ciągle powiększony(nie odczuwam żadnych dolegliwości).Po wielu wizytach u lekarzy nic się nie zmienia.Wymaz z gardła wskazał,że mam bakterię acinetobacter baumannii.Teraz biorę szczepionkę Ismigen.Czy konieczne jest przyjmowanie leku,który by zmniejszył migdała i czy w ogóle jest to możliwe?

Preparaty które Pani stosowała i stosuje są dobre. Należy dodatkowo oczyszczać krypty oraz dezynfekować gardło. Zakażenia Acinetobacter Baumannii pojawiają się u osób z obniżoną odpornością. W ostateczności trzeba będzie usunąć migdałki...