Ropne krostki na wargach sromowych

Dwa dni temu pojawiły się u mnie ropne krostki na wargach sromowych. Bolą, bardzo swędzą i pieką przy oddawaniu moczu. Wydaje mi się, że pojawiły się one dzień po goleniu. Wizytę u lekarza mam dopiero za trzy dni, a bardzo mnie to niepokoi. Co to może być? I co mogło być przyczyną ich powstania?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam!

Podrażniona podczas golenia skóra mogła zostać zainfekowana przez bakterie, powodując ropne zmiany. Prawdopodobnie konieczny będzie antybiotyk, stosowany miejscowo lub doustnie. Być może maszynka do golenia jest zainfekowana. Trudno powiedzieć... Na przyszlość proponuję zachowanie większej dbałości o higienę podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Ból sromu oraz pieczenie podczas oddawania moczu mogłyby sugerować infekcję wirusem opryszczki (przenoszonego droga płciową) - jednak wtedy na sromie pojawiłyby się drobne pęcherzyki z przezroczystym płynem, a nie krostki.

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty