Ropne zapalenie po usunięciu ósemki

Jutro minie 7 dni po usunięciu zęba mądrości i mam mieć płukanie tego zęba i usuwane szwy, czy powinno się to robić skoro mam ropne zapalenie i ciągle mam brać antybiotyk? Mam również problem z otworzeniem ust na więcej niż 2 cm licząc przestrzeń między zębową z przodu. Boję się, że dentysta będzie chciał mi je otworzyć na siłę i coś uszkodzi. Jeśli będzie się nadal upierał przy zdejmowaniu szwów powinnam poszukać innego stomatologa i zrobić to później, gdy szczękościsk minie?

Usunięcie szwów jest w tym przypadku jak najbardziej wskazane.Nic nie robi się na siłę, a zdjęcie chociaż jednego szwu da lepszy dostęp do zębodołu,żeby go wypłukać i założyć opatrunek wspomagający działanie antybiotyku. Pozdrawiam

Wizyta jest konieczna, zdjęcie szwów i płukanie rany pozabiegowej też. Czasem tak bywa, że nie wszystko przebiega tak jak chcemy. Proszę odwiedzić tego samego stomatologa i zaufać mu. Sądzę ,że wie co robi.