Rozbieżność w posiewie moczu w 17 tygodniu ciąży

Jestem w 17tc.W pierwszym badaniu w moczu wykryto liczne bakterie. W drugim badaniu analogiczna sytuacja- dość liczne bakterie i do tego leukocyty 21-26, nieliczne nabłonki płaskie. Lekarz skierował mnie na posiew moczu, i znowu analizę.Wykonałam dwa badania jednego dnia-oddałam dwa pojemniki na posiew i na analizę z tym samym moczem. Prawidłowo pobranym, po umyciu i aplikacji tamponu,środkowy.Posiew wyszedł jałowy,a analiza ponownie-liczne bakterie. Skąd ta rozbieżność?

Małgorzata Panek

Niektóre bakterie nie udaje się wyhodować z posiewu standardowymi metodami.
Dotyczy to również grzybów. Konieczne byłyby szczegółowe badania . Tym niemniej w przypadku leukocytów i bakterii w moczu u ciężarnej należy włączyć antybiotyk.
Proszę udać się z wynikami badań do lekarza, który na nie Panią skierował.
Pozdrawiam