Rozciągliwy śluz przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę regularnie tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio wydawało mi się, że mój śluz był trochę bardziej rozciągliwy, nie taki jak w czasie owulacji, ale inny niż zwykle w trakcie brania tabletek. Współżyjąc, zawsze zabezpieczamy się dodatkowo prezerwatywą. Zostały mi 4 tabletki do końca, od dwóch dni boli mnie żołądek i było mi niedobrze (nie wymiotowałam) albo słabo. Od kilku dni rano mam temperaturę w pochwie 36,8-37. Nie wiem, jaka była poprzednio, bo nie mierzyłam. Czy może to być ciąża?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest znikoma. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. W tej sytuacji należy zgłosić się do swojego ginekologa.