Rozdrażneinie i agresja a początki depresji

Witam 5 m-c temu urodziłam syna od tamtego momentu nie moge poradzic sobie z nerwami rozdraznieniem,ogólnym rozbiciem zarzywam tabletki neromix forte ale nie pomagaja boje sie bo robie sie coraz bardziej agresywna,nie panuje nad soba bardzo latwo wyprowadzic mnie z rownowagi. zaczełam nie kontrolowac zachowanie przy dzieciach krzycze rzucam roznymi przedmiotami itd. jestem nadpobudliwa a zarazem ciagle nie dospana chodz spie po 8-9h ... czy to depresja????

Opisywane objawy wzmożonego napięcia psychicznego, drażliwości i poczucia niewyspania mimo adekwatnej ilości godzin snu oraz utraty kontroli nad zachowaniami agresywnymi sugerują nadmierne obciążenie psychiczne z jakim się Pani boryka. Trudno powiedzieć czy choruje Pani na depresję, czy jest Pani przemęczona, pozbawiona wsparcia obciążona nadmierną ilością stresu. W pierwszej kolejności warto rozważyć skorzystania ze wsparcia i pomocy osób bliskich i znajomych, bo to jest potrzebne każdej kobiecie po porodzie. Warto też rozważyć konsultację u psychiatry w celu pełnej oceny zdrowia psychicznego i zastanowienia się nad rozpoznaniem. W przypadku stwierdzenia konkretnego problemy psychicznego można się zastanowić nad odpowiednim postępowaniem - farmako- i/lub psychoterapia. Można się domyślać, że opisywane stany są dla Pani bardzo dokuczliwe i wywołują dodatkowy dyskomfort i niepokój. Zachęcam do przerwania tej niekorzystnej spirali emocjonalnej, tak aby mogła się Pani w większym stopniu cieszyć macierzyństwem