Rozdrażnienie a depresja

Witam, jestem rozdrażniona, codziennie coraz bardziej. Wciąż czuję niezadowolenie, wszystko mnie denerwuje. Nie cieszę się już z pracy, ze spotkań z przyjaciółmi, coraz częściej nie mam w ogóle ochoty wychodzić z domu. Odbija się to także na moim związku. Niestety mój chłopak mnie nie wspiera - gdy mówię mu o swoich zmartwieniach, odpowiada że nie chce mu się tego słuchać, że ciągle gadam to samo i jestem nudna. Wtedy zaczynam płakać i praktycznie każdego dnia tak samo. Czy to już depresja?

Witam,

Zbyt mało podała Pani danych by móc stwierdzić , że to depresja. Obserwowalne przez Panią zmiany świadczą jednak, że coś niepokojącego się z Pani emocjami, o obniżonym nastroju. Napisała Pani o tym, że mówi Pani o swoich zmartwieniach swojego chłopakowi i czuje się Pani niezrozumiana. Być może to te zmartwienia są przyczyną Pani obniżonego nastroju ? Radziłabym skorzystać z pomocy psychologa, który pomoże w ustaleniu przyczyny takiego samopoczucia i razem z Panią wypracuje metody powrotu do równowagi.

Pozdrawiam,

MM

Dzień dobry!
Aby rozpoznać depresję potrzeba szerszego obrazu tego, co się z Panią dzieje. Niewątpliwie jednak to, co Pani relacjonuje wskazuje na to, że objawy - rozdrażnienie, obniżenie nastroju - w dużej mierze wpływają na Pani komfort życia i funkcjonowanie.
Warto w takiej sytuacji zadbać o siebie i poszukać fachowej pomocy - u psychiatry bądź psychologa.
Powodzenia!