Rozerwana pochwa po stosunku

Witam.Moim problemem jest rozerwana pochwa po każdym stosunku z partnerem.Jest to małe pęknięcie na samym dole pochwy oraz lekko naderwane końcówki warg sromowych po pettingu.To dzieje się po każdym stosunku i jest dość mocno bolesne tak i przy oddawaniu moczu.Jeżeli zbliżam się z partnerem jednego wieczoru, to następnego jest to albo niemożliwe albo bardzo bolesne.Problemu z nawilżeniem raczej nie ma. Mój partner jest dość duży tam, czy jest jakiś sposób na rozciągnięcie pochwy? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przyczyną dolegliwości mogą być nieprawidłowe nawilżenie pochwy oraz niedostatecznie rozluźnione mięśnie. Innym powodem ranienia okolic intymnych podczas stosunku może być przewlekły stan zapalny pochwy. Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który po zbadaniu zaleci odpowiednie leczenie. Proszę poinformować o wszystkich stosowanych wcześniej lekach.