Rozerwanie przy porodzie dużego dziecka

usg przed porodem wykazało ze dziecko wazy 3900 stwierdzono że usg sie myli o ok 0,5 kg i napewno dziecko bedzie mniejsze(ja ani wysoka ani gruba).Poród okazał sie STRASZNY dziecko ważyło 4440 i miało 63 cm,rozerwało mnie maksymalnie,(nie wspomne o konsekwencjach)dziecko było wyciagane Ve i naciskano mi łokciami na brzuch ,miałam na wypisie"zagrożenie życia dziecka w II fazie porodu"teraz jestem znowu w ciąży i strasznie sie boje,co robić bym miała cesarke ,boje sie ze dziecko bedzie wieksze

Milena Lubowicz

Wskazania do cięcia cesarskiego ustalane są przez ginekologa prowadzącego ciąże oraz odbierającego poród.
Pozdrawiam