Rozłegłe nacieki na lewym płucu i powiększona aorta płucna

Prosze o interpretacje wynikow badan pszesiwtlenia klatki piersiowej mojego taty.Tata ma 51 lat niestety jest nalogowym palaczem.Skarzyl sie na uporczywy kaszel od jakiegos Czasu plul krwia.W szpitalu podali mu antybiotyk w wyniku pszestal kaszlec krwia Ogolnie czuje sie dobrze ma apetyt .Martwia mnie wyniki : rozlegle nacieki na lewym plucu i powiekszona aorta plucna. Bardzo Prosze o pomoc.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sam obraz badania trudno interpretować, choć nie jest on zadowalający. Z cała pewnością Tata musi przestać palić. Zmiany nie wskazują konkretną jednostkę chorobową czy tym bardziej na nowotwór. Wskazana okresowa kontrola u pulmonologa.