Rozmazany wzrok - czy to możliwe, że wzrok popsuł mi się w ciągu kilku tygodni?

Mam pytanie - chodzi mi o rozmazany wzrok. Pojawia się on, jak oglądam telewizję albo siedzę przed komputerem. Dotyczy to obu oczu. Martwi mnie to, bo nie miałam nigdy takich problemów. Biorę specjalny preparat na poprawę wzroku. Byłam u lekarza i nie widzę z daleka - czy to ma jakiś związek? Czy to możliwe, że wzrok popsuł mi się w ciągu kilku tygodni? Dodam, że nie noszę okularów.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Przyczyną „rozmazanego wzroku” w tej sytuacji jest najprawdopodobniej nieskorygowana wada wzroku lub tzw. zespół suchego oka.

Nie rozumiem tylko, dlaczego nie nosi Pani okularów, skoro sama Pani mówi, że nie widzi dali, czyli jest Pani krótkowidzem?

Co do suchego oka, to proszę zakupić w aptece krople nawilżające bez konserwantów (bez recepty) i systematycznie stosować 3-4 razy dziennie po jednej kropli. Powinno rozwiązać problem.

Pozdrawiam