Rozmiar prostaty na wyniku USG
Witam, mam 33 lata. Wymiar mojego gruczołu krokowego na wyniku z USG to 42,4*27,3*41,4 V=25 cm3. Gruczoł o gładkich obrysach i jednorodnej strukturze, z dośc dużymi zwapnieniami o średnicy do 11,0 mm. Czy jest to wynik niepokojący? Czy powinienem udać się do lekarza? Dziekuję. Marcin

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Marcin Buczek
56 poziom zaufania
Rozmiar Pana prostaty nie budzi jakiś specjalnych zastrzeżeń, zaś zwapnienia w prostacie są najprawdopodobniej obrazem przebytego zapalenia. Wizyta u urologa nigdy nie zaszkodzi - zobaczy on zdjęcie/opis, zbada Pana i ewentualnie zleci badanie PSA. Proszę także pamiętać o regularnym kontrolowaniu swojej prostaty w przyszłości.