Rozmiar prostaty na wyniku USG

Witam, mam 33 lata. Wymiar mojego gruczołu krokowego na wyniku z USG to 42,4*27,3*41,4 V=25 cm3. Gruczoł o gładkich obrysach i jednorodnej strukturze, z dośc dużymi zwapnieniami o średnicy do 11,0 mm. Czy jest to wynik niepokojący? Czy powinienem udać się do lekarza? Dziekuję. Marcin

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
55 poziom zaufania

Rozmiar Pana prostaty nie budzi jakiś specjalnych zastrzeżeń, zaś zwapnienia w prostacie są najprawdopodobniej obrazem przebytego zapalenia. Wizyta u urologa nigdy nie zaszkodzi - zobaczy on zdjęcie/opis, zbada Pana i ewentualnie zleci badanie PSA. Proszę także pamiętać o regularnym kontrolowaniu swojej prostaty w przyszłości. 

Lekarz w Szpitalu Klinicznym im. Dzieciątka Jezus w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy