Różne terminy porodu - czy to możliwe?

Jestem w ciąży i mam pytanie odnośnie wieku mojego płodu. Czy możliwe jest to, żeby mój termin porodu z ostatniej miesiączki był na 23 marca, a z usg wychodzi na 13? Jak to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jest to możliwe. Ocena czasu trwania ciąży na podstawie ostatniej miesiączki jest mało precyzyjna, ponieważ nie uwzględnia terminu owulacji. Natomiast badanie USG, szczególnie to wykonane w terminie 10-12 tygodnia ciąży (licząc właśnie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki), umożliwia bardziej precyzyjne określenie czasu trwania ciąży i przewidywanie terminu porodu.

Pozdrawiam serdecznie!