Różne wyniki badań USG i mammografii
witam mam61 l. robilam kopntrolne badanie usg i wyszlo bez zmian litych doly pachwowe wolne natomiast po 20 dniach robilam mammografie i wyszlo ze w prawej iersi jest zageszczenie 12mm konieczna dalsz diagnostyka jak to jest mozliwe ze badania sa rozne prosze o wytlumaczenie takiego wyniku czy to jest cos niepokojacego??

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Oczywiście taka sytuacja jest możliwa, czasami badanie mammograficzne okazuje się nieco dokładniejsze od USG gdyż wykorzystuje się w nim inną metodę obrazowania niż ultradźwięki. Warto wykonać biopsję opisywanej zmiany.