Różne zmiany skórne a stres

chciałbym się dowiedzieć jak rozpoznać chorobę skóry. Problem pojawił się 10 lat temu, skóra swędziała spontanicznie zwłaszcza plecach, brałem wtedy Atarax byłem po nim strasznie otępiony. Później nastąpiło wyciszenie miałem przewlekłe pokrzywki i swędzenie nie było tak uporczywe, miesiac temu pojawiło się wszystko odnowa tylko że bardziej uporczywe. Objawy na dłoniach wskazywałyby świerzb(stosowałem lek z permetryną) ale być może AZS czy ze względu na stres może być na podłożu psychologicznym?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Przyczyna psychogenna jest możliwa do ustalenia po wykluczeniu wszystkich organicznych przyczyn. W Pana przypadku wymagana jest wizyta u dermatologa, który zdiagnozuje Pana problem i włączy odpowiednie leczenie.