Zapytaj lekarza

7 1 6 , 2 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Różnica pomiędzy wiekiem ciąży według USG i daty ostatniej miesiączki oraz wielkość zarodka

Witam, Dzisiaj mialam USG, z daty ostatnej miesiaczki (29 lipca) wynika ze powinnam byc w 7t3d ciazy. Z pomiarow wieklosci zarodka - 8.7mm wynika ze jest to 6t6d ciazy, serduszko bije. Jednak nie tym sie martwie. Wielkosc pecherzyka ciazowego to zaledwie 13,4mm. Czy roznica pomiedzy wiekloscia pecherzyka ciazowego a zarodkiem nie jest za mala, wynosi zaledwie 4,6 mm? Dziekuje z gory za fachowa odpowiedz
ponad rok temu

Co to jest menopauza?

Menopauza to bardzo trudny okres w życiu kobiety. Nazywany jest również przekwitaniem. Pojawia się najczęściej u kobiet po 50 roku życia. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o menopauzie.

Wiek ciąży ocenia się po terminie ostatniej miesiączki a w badaniu USG
po wielu parametrach w tym CRL wymiar ciemieniowo siedzeniowy a nie po średnicy pęcherzyka ciążowego GS. Wiek ciąży obliczony z ostatniej miesiączki nie musi pokrywać se z wiekiem obliczonym z CRL

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.
0

Czy przed zajściem w ciążę miała Pani regularne miesiączki?
Wiek ciąży obliczony na podstawiem miesiączki nie musi sie pokrywać z wiekiem ciąży obliczonej z pomiarów USG. Miarodajnym parametrem oceny wieku ciąży jest tu CRL czyli wielkość zarodka.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy