Różnica w działaniu leków Heviran i Favic

Dzien dobry, Pytanie do dermatologa: jaka jest roznica miedzy Heviran a Favic? Czy 100mg Heviranu jesli chodzi o dxialanie to to samo co 100mg Favic. Moja 68 letnia mama ma srednio 1-2 razy w miesiacu wysyp HSV2 wielkosci polpasca na posladkach i prawdopodobnie bedzie musiala stale brac jakis preparat blokujacy replikacje wirusa, szukamy najmniej szkodliwego. Dziekuje z gory za odp! Urszula Z.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie są to, te same leki. Favic to famciclovir a Heviran to acyklovir. Oczywiście oba leki stosuje się w celu blokady replikacji wirusa. Favic nie ejst dostępny w Polsce.