Różnice pomiędzy boreliozą a SM

Bolerioza czy Stwardnienie rozsiane? Moja mama 3 lata temu czuła drętwienie jednej strony ciała,lekarz skierował ją do szpitala i na rezonans. W szpitalu bez żadnych wyników stwierdzono SM. Następnie powtarzany był rezonans,jednakże objawów SM nie było już żadnych. Początkowo w wynikach pojawiały się jakieś ogniska wskazujace SM,potem zanikały. Ostatni rezonans wykazał kolejne ogniska potwierdzajace SM,mama ma sie leczy interferonem. Martwie sie tym,ze moze SM bylo jednak blednie stwierdzone.

Myślę ,że trzeba zachować spokój
Kryteria dotyczące rozpoznania stwardnienia rozsianego ( obraz kliniczny i jego dynamika oraz charakterystyka zmian a badaniach NMR oraz również ich dynamika) zdecydowanie są ścisłe sprecyzowane I lekarzom specjalistom neurologii dobrze znane.W postaci-najczęściej spotykana postać RR -rzutowo-remittująca choroba ma zmienny obraz kliniczny -nasilenie i wycofywanie się zmian również w badaniach NMR głowy.

Najważniejsze ,że mama jest objęta programem leczenia interferonem -lekiem o potwierdzonym bardzo dobrym działaniu.

Życzę wszystkiego, ,co najlepsze