Różnice w stosowanych preparatach insulinowych przy terapii cukrzycy typu 2

Witam! Jestem cukrzykiem typu 2 do tej pory brałam insulinę basal soloStar moje cukry przy niej były w normie od dziś zmienił mi na Lantus SoloStar .Chciałabym się dowiedzieć dlaczego lekarz zmienił mi insulinę z tańszej na droższą i czym one od siebie się różnią? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. LANTUS podobnie jak większość insulin podawany jest formie iniekcji podskórnych. Zastrzyku dokonuje się RAZ na dobę, o dowolnej (stałej) porze wybranej przez leczonego. LANTUS można podawać w dowolne miejsce na ciele, nie ma to wpływu na szybkość i siłę działania.