Różny wynik badania LDH

Witam, czy wynik badania LDH powinien być zawsze taki sam czy to, że urósł o 8 jednostek od ostatniego badania miesiąc temu świadczy o czymś złym czy po prostu ma prawo się zmieniać bez powodu?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
wynik ma prawo się zmienić bez powodu i nie świadczy to o niczym niebezpiecznym, o ile pozostaje w granicach normy.

8 jednostek różnicy to w tym badaniu normalne np. wynik zależny od diety i ruchu w dniu poprzedzającym badanie.
pozdrawiam Marcin Koncewicz