Różowe plamienia zamiast okresu

Witam,
od dwóch dni mam różowe plamienia, czego nigdy wcześniej nie miałam no i niestety brak okresu. Ostatni raz okres miałam 14-go grudnia, a dzisiaj już mamy 20 styczeń :(
Co od jakichś objawów to mam tylko delikatnie nabrzmiały brzuch (jak przed okresem) zazwyczaj bolały mnie również piersi, a tym razem nic. Dodam tylko, ze ja i mój chłopak nie stosujemy żadnych zabezpieczeń, no ale nigdy nie zdarzyło się aby on skończył we mnie.
Czy to możliwe, że mogę być w ciąży?

Lek. Karolina Dębska

Witam

Stosunek przerywany jest mało skuteczną metodą antykoncepcyjną. Dojść może do zapłodnienia już w wyniku samego włożenia penisa do pochwy, ponieważ plemniki znajdują się nie tylko w spermie, ale też w płynie, który wydostaje się z niego wcześniej. Zatem istnieje taka możliwość, że jest Pani w ciąży. Tym bardziej, że tak długo spóźnia się Pani miesiączka. Proponuję wykonać test ciążowy dostępny w każdej aptece i/lub udać się do lekarza ginekologa.

Pozdrawiam.