Rozpierający, drętwiejący ból po ekstrakcji zęba

5 tyg temu złamałam zeba 2,byłam u dentysty ,usunełam,do dzisiaj nie goi sie miejsce po usunieciu zeba,przeswietlenie w porzadku,miałam juz łyzeczkowanie,bo nie zrobił mi się skrzep,przepłykiwanie ,leki wsadzane w ranę,ale dostałam uczulenie,dentysta nie wie co z tym zrobić,ból nigdy nie był ostry,ale taki rozpierajacy,dretwiejący,rana sie powieksza,zaczynam odczuwać ból w okolicach nosa,boję się i nie wiem co mam robić i gdzie się z tym udać.Czy grozi coś,np sepsa lub inne choroby.

Trudno gojące się zębodoły leczy ogólnie antybiotykami,miejscowo zakładając do zębodołu leki np.Nipas, a czystość zębodołu utrzymuje się poprzez płukanie np.solą fizjologiczną. Opatrunki czyli leki zmienia się nawet codziennie.Pozdrawiam