Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej

Witam, zaczelam stosowac tabletki antykoncepcyjne od polowy cyklu, w sumie nie bylo tk tak naprawde niezbedne bo nie wapolzyje z nikim jednak nie chcialam czekac z opolawaniem polowy miesiaca. Do konca opokawowania zostalo mi 7 tableteka ja dostalam okres w normalnym czasie w ktorym spodziewC sie go powinnam zanin zaczelam brac tabletki czyli wczoraj, za tydzien przypada planowana przerwa 7 dniowa na okres i nie mam pojecia co teraz robic.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane krwawienie mogło być plamieniem śródcykliczym. Najlepszym wyjściem było by odstawienie tabletek na miesiąc by mieć pewność cyklu. Można także wykonać przerwę i przyjmować tabletki dalej bez względu na ewentualne krwawienie.