Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych od drugiego dnia okresu

Witam, czy mozna rozpoczac pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych od drugiej tabletki, drugiego dnia okresu? Czy ochrona antykoncepcyjna maleje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można tak postąpić, jednak należy pamiętać iż nie ma wtedy pełnej ochrony. Konieczne jest stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 14 dni.