Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w 20 dniu cyklu

witam serdecznie. Jeżeli rozpoczełam pierwsze opakowanie tabl. antykoncepcyjnych w 20 dniu cyklu( pomyliłam plamienie z okresem) to kiedy będę w pełni zabezpieczona? czy po pierwszym opakowaniu tabletek będę mogła kochać się bez zabezpieczenia? tzn w 7 dniowej przerwie po pierwszym opakowaniu?, czy muszę się dodatkowo zabezpieczać w przerwie i podczas przyjmowania drugiego opakowania? czy

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy dodatkowo zabezpieczać się przez cały pierwszy cykl.