Rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych w 5 dniu cyklu a stosunek po zażyciu 9 tabletek

Witam. Zaczęłam niedawno pierwsze opakowanie tabletek anty. Opakowanie zaczęłam w 5 dniu cyklu(wg ulotki można zacząć w 1 dniu bądź od 2 do 5) o godz. 21:00. Co kilka dni odczuwam kłucie w podbrzuszu z prawej bądź lewej strony, ale jest to tylko chwilowy ból. Czy istnieje możliwość, że zahamowanie rozwoju komórki jajowej się nie udało i może nastąpić owulacja ? W 9 dniu po wzięciu pierwszej tabletki odbył się stosunek bez dodatkowych zabezpieczeń z wytryskiem w pochwie, czy mogę być w ciąży ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przyjęła Pani pierwszą tabletkę dopiero w 5 dniu powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie przez co najmniej tydzień. W tej sytuacji nie można wykluczyć ciąży.