Rozpoczęcie stosowania tabletek Lesiplus od 5 dnia cyklu

Witam, po raz pierwszy będę zażywała tabletki antykoncepcyjne "Lesiplus". Powinnam je wziąć pierwszego dnia miesiączki,czyli w piątek ok.15. Niestety tabletek wówczas nie miałam. Teraz już mam, dzisiaj jest 5 dzień cyklu - czy mogę wziąć dziś tabletkę i przez tydzień zabezpieczać się dodatkowo i będą działały? Jeśli tak, to czy koniecznie o 15,czy może to być 20? Czy lepiej poczekać zacząć je brać od pierwszego dnia cyklu? Dodam, że krwawienie już praktycznie ustało. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Godzina nie jest tak ważna. Należy jednak pamiętać aby zabezpieczać się dodatkowo przez 14 dni w wypadku gdy nie rozpocznie się stosowania tabletek w pierwszym dniu krwawienia.