Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku biopsji tarczycy: "Rozpoznanie kliniczne: struma nodosa. Tyreocyty w układach pęcherzykowych oraz tkanka włóknista, makrofagi i koloid. Obraz cytologiczny odpowiada zmianie łagodnej tarczycy (wole guzowate)". Z góry dziękuję i pozdrawiam, Agnieszka z Kalisza

Wynik biopsji wskazuje NZOZ guzek łagodny w wolu guzowatym. Jest to wynik dobry, uspokajający ale obecność guzków w tarczycy nakazuje powtarzanie badań USG tarczycy co ok.12 mies. Oraz biopsji guzków co pewien czas -raz w roku, jeśli powiększają się lub co 2-3 lata nawet jeśli pozostają tej samej wcielkości.