Rozpoznanie nr D37,4 w wyniku badania kolonoskopijnego

Witam, Moja żona miała badanie kolonoskopijne. Podczas odbierania wypisu otrzymała skierowanie do poradni GASTROENTEROLOGICZNEJ z rozpoznaniem oznaczonym nr D37.4. Zarejestrowana została do w/w poradni dopiero na marzec. Proszę o informację czy taki długi termin oczekiwania na wizytę w poradni, zważywszy na rozpoznanie, nie stanowi zagrożenia. Czy nie zasadnym byłaby prywatna wizyta w krótszym terminie?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Według ICD10 rozpoznanie D37.4 to nowotwór o niepewnym lub nieznanym charakterze jamy ustnej i narządów trawiennych ograniczony do okrężnicy. Proponuję skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg lub lekarzem POZ, czy - na podstawie wyniku kolonoskopii oraz badania hist-pat - wskazana jest szybsza konsultacja gastroenterologiczna lub hospitalizacja.